Artykuły

Turniej V klas profilowanych w koszykówce dziewcząt

W sobotę 3 czerwca 2023 roku w sobotę w Szkole Podstawowej nr 14 przy ulicy Sławinkowskiej w Lublinie dziewczęta wzięły udział w turnieju koszykówki klas profilowanych.

Do klas piątych szybkim awansem dostały się uczennice klasy 3b Zuzanna Puchacz, 4a Lena Młynarczyk 4a, Zofia Jawiarczyk 4a oraz Izabela Małek 4a, Gabriela Drozd 4c z klas 5 naszą 18 reprezentowały: Antonina Zarębska 5a, Zuzanna Janczak 5a, Pola Komotajtis 5a i Maja Tokarska 5a, Antonina Kasperek 5c i Patrycja Marzęda 5c.

W turnieju wzięło udział 6 szkół SP 14, SP 30, SP 28, SP 21, SP 18, SP 52.

W sobotni turnieju dziewczęta pokazały się z wyjątkowo dobrej gry w obronie i ataku . Dzięki dobremu nastawieniu i chęci pokazania się z jak najlepszej strony, nasza drużyna uzyskała 3 miejsce, z czego jesteśmy wszyscy bardzo dumni. Grałyśmy 2 mecze po 4 kwarty. Pomiędzy 2 a 3 kwartą dziewczęta oddawały rzuty osobiste, których wynik dodawany był do klasyfikacji końcowej meczu.

Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą Podstawową nr 28 (24:20) , drugi ze Szkołą Podstawową nr 21 (29:28) Drugie spotkanie wygrałyśmy w bardzo dobrym stylu i niesamowitą presją czasu i punktów, ponieważ rywalizacja zarówno zawodniczek z 18 jak i SP 21 była zaciekła. Do ostatnich sekund spotkania do końca nie mogliśmy przewidzieć wyniku. Brawo dziewczyny za wolę walki i zwycięstwo na miarę swoich możliwości.Zrobiłyście olbrzymi progres od początku roku szkolnego.

Grupę dziewcząt przygotowała Pani Monika Żyśko-Gołębiowska nauczyciel wychowania fizycznego.