Dzień Kobiet

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Przyjaciele naszej szkoły! 8 marca to wyjątkowy dzień, kiedy to świętujemy Dzień Kobiet, a w tym roku chcemy uczcić go na specjalny sposób, oddając hołd jednej z najwybitniejszych kobiet w historii nauki – Marii Skłodowskiej-Curie.

Nie tylko była ona pionierką w dziedzinie badań nad radioaktywnością, ale również pierwszą kobietą-profesorem na Uniwersytecie Paryskim, a także dwukrotną laureatką Nagrody Nobla. W naszej szkole wierzymy, że inspiracja płynąca z postaci Marii Skłodowskiej-Curie może zmotywować nasze uczennice i uczniów do dążenia do własnych pasji, niezależnie od przeszkód.

Nauka, sztuka, sport – nie ma dziedziny, w której nie moglibyście się wykazać!

Z tej okazji zapraszamy wszystkich:

• do obejrzenia krótkiego filmiku o życiu i osiągnięciach Marii Skłodowskiej-Curie.

• relację z konkursu plastycznego “Naukowe inspiracje” (w niedługim czasie)

• Dyskusję o roli kobiet w nauce i społeczeństwie.

Przyłączcie się do nas, by świętować ten wyjątkowy dzień, docenić wkład kobiet w rozwój nauki i społeczeństwa oraz zainspirować się do realizacji własnych marzeń. Niech ten Dzień Kobiet będzie przypomnieniem o sile, odwadze i determinacji, które każda z nas nosi w sobie.

Z poważaniem autor filmu J. Iwanicka