Artykuły

Wycieczka 6A i 6C

W dniach 31 maja- 2 czerwca 2023r. klasy 6a i 6c pojechały na trzydniową wycieczkę.

Pierwszym punktem programu wycieczki był spacer po rezerwacie przyrody nieożywionej „Skamieniałe Miasto” w Ciężkowicach. Podziwialiśmy fantazyjne ukształtowane ostańce piaskowcowe o nazwach takich jak: Grzybek, Orzeł, Warownia czy Baszta. Następnie pojechaliśmy do Kopalni Soli w Bochni. Zabytkowy obiekt jest pomnikiem historii wpisanym na listę UNESCO. Zjechaliśmy windą do podłużni August, jechaliśmy podziemną kolejką elektryczną, spacerowaliśmy po trasie turystycznej z ekspozycją multimedialną i zwiedzaliśmy Kaplicę św. Kingi.

Drugiego dnia udaliśmy się Zatoru do największego w Polsce Parku Rozrywki Energylandia. Park oferuje ponad 120 atrakcji dla różnych grup wiekowych. Dzień Dziecka upłynął nam na zabawie i odpoczynku przy pięknej, słonecznej pogodzie.

Trzeciego dnia przyjechaliśmy do Krakowa. Zwiedzaliśmy Komnaty Królewskie na Wawelu, dziedziniec zewnętrzny i zamkowy, Bazylikę archikatedralną św. Stanisława i św. Wacława, Wieżę Zygmuntowską z Dzwonem Zygmunta oraz kościół Mariacki z unikatowym ołtarzem Wita Stwosza. Jedną z atrakcji było również spotkanie ze Smokiem Wawelskim.

Opiekę nad uczniami sprawowały:
p. Alicja Podgórska
p. Agata Górska
p. Agata Kruk

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content