Magia Starożytnego Egiptu

W 100. rocznicę odkrycia grobowca Tutanchamona i w 200. rocznicę odczytania hieroglifóww Muzeum Narodowym w Lublinie otwarto wystawę „Magia Starożytnego Egiptu”. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w lekcji i warsztatach poświęconych dawnemu Egiptowi.

Poprzez zabytki związane z historią, kulturą, życiem codziennym, religią oraz obrzędami pogrzebowymi wystawa ukazuje najistotniejsze aspekty świata starożytnych Egipcjan. Od początków tworzenia się państwowości egipskiej po czasy, gdy Egipt stał się prowincją rzymską.

Na wystawie zaprezentowano blisko 200 artefaktów, z których część pokazywana jest po raz pierwszy. Liczące tysiące lat eksponaty wypożyczono z: Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Archeologicznego w Krakowie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Archidiecezjalne we Wrocławiu.

Patronat honorowy Prof. Piotr Gliński, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.