ArtykułyKonkursPlastyka

ELIZA MISZTAL (4A) FINALISTĄ

VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „ Pejzaże Mistyczne” –Architektura Lublina i okolic”

pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Lublin -2021 r.

Organizator:
Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie
Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie
Caritas Archidiecezji Lubelskiej

Na konkurs wpłynęły 787 prace plastyczne (zgodnie z wymogami regulaminu) z 86 szkół podstawowych, w tym z: 31 lubelskich szkół podstawowych (SP1, SP2, SP3, SP5, SP7, SP10, SP11, SP12, SP15, SP16, SP18, SP21, SP23, SP24, SP25, SP30, SP31, SP33, SP38, SP39, SP47, SP50, SP51, SP52, SP58, SP Sióstr Urszulanek, Międzynarodowa SP Paderewski, MDK nr 2 Lublin, DDK ,,Czechów”, DK ,,3D-trzy przestrzenie kultury”, MOS w Lublinie), 25 szkół podstawowych z województwa lubelskiego (SP1 Kraśnik, SSP Kraśnik, SP6 Puławy, SP Nałęczów, SP Kock, SP Krasienin, SP Krępiec, SP2 Parczew, SP Niemce, SP Motycz, Powiatowy MDK Lubartów, SP Józefów, SP1 Biłgoraj, SP Piszczac, SP Mircz, SP5 Biała Podlaska, Katolicka SP Biała Podlaska, ZSP Świdnik Mały, ZSP Sobianowice, ZSP Ostrówek, SP Chotyłów, SP3 Zamość, MDK Zamość, ODK ,,Okrąglak” Zamość, Stowarzyszenie ,,Drukarnia Wyobraźni” Zamość), 21 szkół podstawowych z 8 Województw: pomorskiego (SP1 Gdańsk, ZS Katolickich w Gdyni), łódzkiego (SP2 Rawa Mazowiecka), mazowieckiego (SP360 Warszawa, SP1 Milanówek, MDK ,,Bielany” Warszawa), wielkopolskiego (SP Lubosz), śląskiego (SP46 Częstochowa, SP53 Częstochowa, SP5 Bytom, SP Węglowice, SP Tychy, MDK Tychy, MDK Zabrze), dolnośląskiego (SP84 Wrocław, CEK Wrocław, SP9 Legnica, ZSO Bystrzyca Kłodzka), małopolskiego (SP18 Tarnów, ZSO Rudno), podlaskiego (SP1 Łapy)oraz 9 szkół podstawowych z zagranicy: Rawa Ruska -Ukraina, Łuck –Ukraina, Lwów –Ukraina, Żółkiew –Ukraina, Iwacewicze –Białoruś, Springfield -USA, Monachium –Niemcy, Paina di Giussano –Włochy, Hongkong -Chiny.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Krystyna Rakowska -Artysta malarz, członek zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki
2. Ewa Kłopotek -Artysta malarz , prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków
3. Leszek Niewiadomski -Artysta malarz, członek zarządu Kazimierskiej Konfraterni Sztuki

Wyróżniła ucznia naszej szkoły kategorii wiekowej klasy IV –VIII.

GRATULUJEMY!

uczennica pracowała pod kierunkiem nauczyciela plastyki Katarzyny Stanuch