Artykuły

Regionalny konkurs “Pstryk i Działa”

Po blisko 2 miesiącach zmagań zakończył się III Regionalny Konkurs Elektryczny “Pstryk i Działa” w którym brała udział drużyna z Naszej Szkoły!! Tworzyła ją dwójka uczniów z klasy 8a – Katarzyna Dubis oraz Szymon Pańkowski.

Pierwszym etapem konkursu było przygotowanie filmu prezentującego wybrane doświadczenie elektryczne, który Nasza drużyna nagrała niezwykle interesująco 🙂  Dzięki temu uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w finale konkursu, który w dzisiejszych czasach mógł się odbyć jedynie w formie zdalnej. Zadaniem wszystkich finalistów było zaprojektowanie, a następnie zbudowanie układu elektrycznego na podstawie podanych wytycznych oraz przeprowadzaniu szeregu pomiarów, które potwierdzały poprawność założeń.

Także i z tym zadaniem Kasia z Szymonem poradzili sobie bardzo dobrze stąd też w końcowej klasyfikacji dało im wysokie trzecie miejsce w całym konkursie. Ogromne gratulacje !!

Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie oraz Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Bogumił Piwoni

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | informatyka

Skip to content