Brązowa sztafeta dziewcząt

Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie pokazała się z bardzo dobrej strony podczas sztafetowych biegów przełajowych – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, rozegranych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin 2018/2019. Dziewczęta z SP 18 zakończyły zmagania w silnej stawce na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal. Impreza w czwartek, 20 września 2018 roku została rozegrana w wąwozie Kalinowszczyzna, przy ul. Lwowskiej i Ruckemana.

Przygotowania do zawodów “brązowej sztafety”prowadziła Pani Krystyna Adamiec, która również sprawowała opiekę podczas imprezy, zagrzewając żywiołowo swoje podopieczne do boju. To największy sukces w historii naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt.

W zawodach wystartowali również chłopcy SP 18, plasując się w drugiej dziesiątce.

Rywalizacja dziewcząt odbyła się na dystansie 8×800 m, natomiast chłopcy mieli do pokonania dystans 8×1000 m. W porównaniu do lat poprzednich, tym razem uczestnikom sztafetowych biegów przełajowych dopisała znakomita pogoda, choć niektórzy narzekali na zbyt duży upał.

Gratulujemy dziewczętom z SP 18 oraz Pani Krystynie Adamiec kolejnego dużego sukcesu.