Sport

Puchar i medale dla siatkarzy SP 18

W czwartek, 22 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie, przy al. Jana Długosza 8 odbyło się uroczyste wręczenie pucharu i medali dla sześciu uczniów naszej szkoły reprezentujących klub sportowy Towarzystwo Piłki Siatkowej Lublin, którzy wywalczyli drugie miejsce w Lidze Wojewódzkiej w kategorii “Kadet” o mistrzostwo województwa lubelskiego w piłce siatkowej chłopców.

Nagrodzonych zostało pięciu uczniów klasy 3f: Maciej Zając, Grzegorz Adamek, Jan Michalik, Marek Głaza i Kamil Matyjaszczyk oraz Wojciech Bukowski (klasa 2s).

W czwartkowej uroczystości uczestniczyli Pan Dyrektor Marek Krukowski, Pan Krzysztof Iwańczuk, prezes Lubelskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie, Pan Jacek Rutkowski, wiceprezes ds. szkoleniowych WZPS i prezes TPS Lublin oraz Pan Michał Królik, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 18 i trener naszych siatkarzy.

Druga lokata w lidze wojewódzkiej zapewniła drużynie TPS Lublin awans do turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski. Lubelska ekipa w dniach 1-4 marca zagra w Rzeszowie, trafiając do grupy B. Rywalami TPS będą zespoły SUKSS Suwałki i TS Volley Rybnik. W grupie A znalazły się natomiast drużyny AKS V LO Rzeszów, STS Olimpia Sulęcin i Exact Systems Norwid Częstochowa.

W sumie odbędzie się 8 turniejów ćwierćfinałowych z udziałem 48 drużyn z całego kraju. W każdym z nich zagra po 6 zespołów. Oprócz Rzeszowa, gdzie będzie walczyć TPS Lublin gospodarzami pozostałych turniejów 1/4 finału MP kadetów będą: Warszawa, Jastrzębie-Zdrój, Gdańsk, Nakło, Olsztyn, Poznań oraz Ozorków.

Po dwie najlepsze ekipy z ośmiu ćwierćfinałów uzyskają awans do półfinałów, które zostaną rozegrane w dniach 16-18 marca. Finały natomiast zaplanowano w dniach od 2 do 6 maja.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content