Sport

Drugie miejsce w województwie

Dnia 8 marca 2018 r. odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych szkół z województwa lubelskiego, w tym Szkoła Podstawowa nr 18 w Lublinie. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła do grupy z Zespołem Szkół z Krasnobrodu oraz Gimnazjum nr 6 w Chełmie. Nasi uczniowie rozgromili przeciwników wygrywając oba mecze 2 do 0. W meczu Z Krasnobrodem chłopcy wygrali do 9 i 7, a z Chełmem do 11 i 13. W drugiej grupie najlepsi okazali się uczniowie z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Białej Podlaskiej, którzy także nie stracili nawet jednego seta. Najlepsze zespoły obu grup rozegrały fantastyczny mecz stojący na bardzo wysokim poziomie. Niestety 1 seta nasi uczniowie przegrali w końcówce seta do 22. Drugi, wygrany do 18 set był popisem gry naszej drużyny. Mistrzostwo województwa lubelskiego rozstrzygnęło się w ostatnim secie. Po wyrównanej grze uczniowie naszej szkoły ulegli przeciwnikowi przegrywając 15:12. Szkoda przegranego meczu, ale srebrny medal na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego jest największym sukcesem w historii szkoły w piłce siatkowej.

Skład naszej reprezentacji: klasa 3F: Adamek Grzegorz, Banaszek Bartłomiej, Głaz Marek, Grzegorczyk Daniel, Matyjaszczyk Kamil, Michalik Jan, Słowiński Jakub, Wałachowski Dominik, Zając Maciej oraz Bukowski Wojciech, Dymowicz Wiktor i Kmieć Wojciech z klasy 2S.

GRATULACJE.

Opracowanie: Michał Królik

Michał Królik

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content