Nauka

Drzewko z zieloną kokardą

Ponoć „ziarno nie od razu jest drzewem”, ale przed naszą szkołą odchodzący w tym roku Samorząd Uczniowski w asyście Pana Dyrektora zasadził drzewko pamięci – dąb, który jak zapuści mocne korzenie, za kilkadziesiąt lat przerośnie budynek Osiemnastki.

I tak się pewnie stanie, gdyż siła i moc płynące z gorących serc naszych uczniów przekonywały, że nie może być inaczej. Tym gestem przedstawiciele samorządu chcieli pozostawić po sobie ślad obecności, trwania i pamięci o spędzonych w budynku Osiemnastki chwilach. O tym, że były udane, świadczy być może przewiązująca go zielona kokarda. Dziękując im za ten piękny dar, mamy nadzieję, że jako symbol mocy, odwagi, siły, mądrości i prawdy będzie nam wszystkim przypominał o nieprzemijających wartościach tak długo jak legendarny Bartek. Kto wie, może i nasz doczeka się imienia…

Fotografia: Natalia Papierz (2c)

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]