Wiedza

Targi edukacyjne w szkole

Już po raz 11 w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne. W związku z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów gościliśmy przedstawicieli 23 szkół.

Tuż po oficjalnym powitaniu i otwarciu spotkania przez Pana Dyrektora Marka Krukowskiego, w górnej sali gimnastycznej swoją ofertę edukacyjną zaprezentowali zaproszeni goście. Trzecioklasiści mogli zapoznać się z profilami klas liceów ogólnokształcących,oraz techników i szkół branżowych. Uczniowie zaproszonych szkół prezentowali młodzieży naszego gimnazjum na czym polega specyfika kształcenia w danym zawodzie lub jakie możliwości daje ukończenie danego profilu lub kierunku edukacji. Opowiadali także o atmosferze, nauczycielach oraz zajęciach dodatkowych i możliwościach rozwijania swoich pasji i zainteresowań w danej szkole.

Po zakończeniu prezentacji poszczególnych szkół młodzież naszego Gimnazjum przemieszczając się między stoiskami zdobywała szczegółowe informacje od przedstawicieli placówek edukacyjnych, do których wybierają się już od września tego roku. Zgodnie z pozyskana opinią wielu uczniów utwierdziło się w decyzji, którą podjęli już wcześniej, ale byli i tacy, którzy dokonali wyboru właśnie w czasie trwania targów. Natomiast dla niektórych uczniów targi ukazały nowe perspektywy na obranie dalszego kierunku kształcenia.

Wierzymy, iż młodzież naszego Gimnazjum dokona właściwego wyboru, a szkoły, do których będą uczęszczać, spełnią ich oczekiwania i okażą się kolejnym trafnym krokiem w kształtowaniu drogi zawodowej. Drogi, która docelowo będzie satysfakcjonującym sposobem na życie.

Sylwia Paryż-Pańkowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne, doradca zawodowy

Skip to content