KonkursWiedza

Rodzinna historia

Magda Palik i Dorota Skoczylas laureatkami konkursu “Rodzinna historia”

24 kwietnia 2018 r. w niezwykle pięknej scenerii galerii malarstwa XVII i XIX w. w Zamku Lubelskim w obecności wielu znamienitych gości odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia XI edycji konkursu “Rodzinna historia” zorganizowanego przez Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie, Muzeum Lubelskie Oddział Martyrologii “Pod Zegarem”, Instytut Historii UMCS oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Lecha Sprawki Posła na Sejm RP, Pana dr Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin, Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty, Pana prof. dr hab. Roberta Litwińskiego Dziekana Wydziału Humanistycznego UMCS oraz Pana Marcina Krzysztofika Dyrektora Lubelskiego Oddziału IPN.

“Nie jest to konkurs, lecz bardzo ważne wydarzenie kulturalne” – to słowa jednego z wielu Gości podkreślających w swoich wystąpieniach rangę i znaczenie zmagań literacko-historycznych podjętych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa lubelskiego.
Jury składające się z pracownika IPN, Muzeum Martyrologii oraz Wydziału Humanistycznego UMCS dokonało oceny kilkudziesięciu prac konkursowych, które powstały na podstawie wspomnień lub inspirowane były pamiątkami rodzinnymi związanymi z bohaterami opowieści.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów znalazły się aż dwie uczennice naszej szkoły!

Magdalena Palik zajęła I miejsce za pracę “Pisarka, czyli wspomnienia mojej babci” , a Dorota Skoczylas – III miejsce za reportaż “Rodzinna historia” przedstawiający losy pradziadka – żołnierza Armii Andersa.

Serdecznie gratulujemy!

Fotografia: Organizatorzy