KonkursNauka

Dzień Pluszowego Misia

Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś” pod takim hasłem odbyły się 27 listopada 2017 r. w bibliotece szkolnej obchody Dnia Pluszowego Misia. Zaproszeni uczniowie przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki i w bibliotece zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Uczniowie klas pierwszych i klasy czwartej mieli okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.

Uczniowie klasy II C Natalia Papierz i Krystian Zbaradzki w przebraniu misia uczestniczyli w zabawie z dziećmi, były różne konkurencje m.in. układanie postaci misia z figur geometrycznych, prezentacja o niedźwiedziu brunatnym i jego zwyczajach oraz quiz. Kilka tygodni wcześniej jako wstęp do obchodów „misiowego święta” ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony pluszowy miś”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wykonano mnóstwo prac, dzieci wykazały swój niezwykły talent plastyczny.

Nie zabrakło prezentacji ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, których bohaterami są sympatyczne misie, ponieważ rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel spotkań w bibliotece. Spotkanie w bibliotece przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było niezwykle udane.

Anna Gawrońska

autor publikacji | bibliotekarz

Jeden komentarz do “Dzień Pluszowego Misia

  • Świetna impreza:) Gratuluję organizacji! Dzieciaki były zachwycone!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content