KonkursNaukaSukces

Młodzi Ambasadorzy Lublina

Michał Sierocki i Daniel Koszyk, absolwenci Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w roku szkolnym 2014/2015 znaleźli się w gronie 40 laureatów konkursu Młody Ambasador Lublina, organizowanego w ramach programu Liderzy Organizacyjni.

Program skierowany jest do osób, które charakteryzują się wyróżniającą postawą i aktywnością na różnych płaszczyznach: nauki, kultury, sportu, czy działalności społecznej na rzecz szkoły i Miasta Lublin.

W ramach konkursu zostało wyłonionych 40 laureatów, którzy otrzymają statuetkę i prestiżowy tytuł Młodego Ambasadora Lublina. Sylwetki zwycięzców wraz z informacją o szkole, bądź uczelni z której się wywodzą, zostaną umieszczone we wszystkich środkach przekazu Organizatora, patronów medialnych oraz na łamach Kuriera Lubelskiego, który jest Partnerem wydarzenia.

Zwieńczeniem konkursu będzie plebiscyt przeprowadzony przez redakcję Kuriera Lubelskiego, w ramach którego spośród 40 kandydatów czytelnicy również wybiorą najciekawszą sylwetkę.

MICHAŁ SIEROCKI (V LO im. M. Skłodowskiej-Curie)

Mam 18 lat jestem uczniem klasy o profilu matematyczno-geograficznej oraz członkiem AZS UMCS Lublin.

Największy dotychczasowy sukces: Mistrzostwo Polski Juniorów w biegu na dystansie 110 m przez płotki w 2017 roku, dwukrotny udział w Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce.

Motywuje mnie do działania: chęć bycia lepszym niż byłem dotychczas.

Plany na przyszłość: podjęcie studiów, nauka języków obcych, udział w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020.

Wskazówki dla rówieśników: rozwijać pasje, odkrywać swoje mocne strony i dążyć do samorozwoju, poznawać i korzystać ze wszystkiego, co oferuje Internet i rozwój technologii.

Zainteresowania/pasje: sport, geografia, turystyka.

Ulubione miejsce w Lublinie: CSK.

Czy Lublin to odpowiednie miejsce do rozwijania pasji i biznesu?

Lublin jest miastem stale się rozwijającym, są tu ogromne możliwości do rozwoju pasji i biznesu. Każdy może to zobaczyć na własne oczy – każdego roku w mieście powstaje bowiem wiele ciekawych miejsc.

DANIEL KOSZYK (XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta)

Mam 18 lat. Chodzę do klasy o profilu wojskowym.

Mój największy sukces: uczestnik finałowego odcinka programu Must Be The Music XI, udział w audycjach radiowych i telewizyjnych: (Radio Lublin, TVP3 Lublin), dwukrotny mistrz Polski kickboxingu wagi ciężkiej juniorów i kilkakrotne II i III miejsca na zawodach mistrzostw Polski.

Motywuje mnie do działania fakt, że mogę przekazywać swoją muzyką, czułość i to, jaki jestem, chociaż każdy myśli, że sporty walki kolidują z nią. Plany: zostać muzykiem ze znakomitym przekazem, wydać płytę i grać koncerty na skalę światową, podróżować i zwiedzać świat.

Wskazówki dla rówieśników: róbcie to, co uważacie za klucz do sukcesu. Bądźcie sobą, każdy talent i umiejętność się liczy.

Moje zainteresowania i pasje: kickboxing, muzyka, wojsko, komunikacja po angielsku.

Pięć skojarzeń związanych z Lublinem: miasto dzieciństwa, karnawał sztukmistrzów, szybki rozwój, uśmiechnięci ludzie i korki w centrum.

Czy Lublin to odpowiednie miejsce do rozwijania pasji i biznesu?

Definitywnie tak. Tu można wszystko.

MŁODZI AMBASADORZY LUBLINA

Krzysztof Szuptarski