KonkursPlastykaSukces

Sukcesy w ogólnopolskim konkursie


Wiktor Wilczek (5a) i Karol Kłapeć (4a) zostali uhonorowani wyróżnieniem w IX OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „Podwórko emocji”. Prace zostały stworzone podczas zajęć kółka plastycznego w technice kalkografii łączonej z kolażem.

Temat konkursowy tak bardzo inspirujący został ujęty w słowa:

Jest kilka uczuć, które pojawiają się w naszym życiu najczęściej. Należą do nich miłość, nienawiść, wstyd, zazdrość i współczucie.
Miłość jest chyba najbardziej złożonym uczuciem, jakim możemy obdarzyć drugiego człowieka. Najczęściej łączy się z chęcią nieustannego przebywania z wybraną osobą, szczerym zainteresowaniem jej życiem i problemami, chęcią niesienia pomocy. Współczucie wynika z pragnienia niesienia pomocy osobie znajdującej się w trudnej sytuacji, to też życzliwość, jaką okazujemy innym ludziom. Nienawiść jest zdecydowanie uczuciem negatywnym, w dodatku bardzo silnym. Objawia się wrogością do drugiego człowieka, a czasem nawet do siebie. Zazdrość to najczęściej pragnienie bycia z kimś lub posiadania czegoś, co należy do kogoś innego. Czasami łączy się z niechęcią do dzielenia się kimś z innymi ludźmi, z zaborczością. Jeśli zaś zazdrościmy komuś czegoś, uczucie to idzie najczęściej w parze z nienawiścią. Wstyd to inaczej zażenowanie, zmieszanie, czasem nawet żal z powodu własnego zachowania lub stosunku innych ludzi do nas.
Jesteśmy ciekawi jakie emocje macie w sobie, w codziennej zabawie… na podwórku.

Laureaci zaproszeni są na podsumowanie konkursu 15 maja 2019 r. o godzinie 12.00 w Galerii Prezentacje Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku.

Praca plastyczna: Wiktor Wilczek (5a)

Gratulacje!

 Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne

Jeden komentarz do “Sukcesy w ogólnopolskim konkursie

  • Wielkie gratulacje! Wiktorze, cała klasa 5a i wychowawca są bardzo dumni z Twojego sukcesu!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Skip to content