Piłkarki nożne w ćwierćfinale

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wywalczyła drugie miejsce podczas turnieju eliminacyjnego piłki nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018, który w poniedziałek, 2 października 2017 roku został rozegrany na boisku Orlik, przy ul. Tumidajskiego 6.

Opiekunem zespołu była Pani Krystyna Adamiec.

Dziewczęta z “osiemnastki” przegrały co prawda z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki – popularnym Biskupiakiem (1:5), ale wygrały walkowerem po 3:0 z Prywatnym Gimnazjum im. Królowej Jadwigi (al. Długosza 8a) oraz SP nr 28 (ul. Radości 13). Warto podkreślić, że w zespole z “18” nie wystąpiła najlepsza zawodniczka – Maja Oleszczuk (2c), która w tym samym czasie przebywała w stolicy Ukrainy Kijowie.

Druga lokata zapewniła naszej drużynie awans do ćwierćfinałów, gdzie wystąpi osiem najlepszych szkół z Lublina, które rywalizowały w pięciu turniejach eliminacyjnych.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne