KonkursSport

Bartosz Postój dwukrotnie na podium w Radomiu

Bartosz Postój, uczeń klasy 2a oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wywalczył dwa trzecie miejsca w konkursach rzutu dyskiem i pchnięcia kulą podczas ogólnopolskiego mityngu młodzików w kategorii wiekowej U-16 z cyklu “SZUKAMY OLIMPIJCZYKÓW”. Impreza w sobotę, 16 września 2017 roku została rozegrana na stadionie w Radomiu, przy ul. Narutowicza 9. 

Bartek w rzucie dyskiem o wadze o wadze 1 kg uzyskał rezultat 40,00 m, przegrywając tylko z Sebastianem Lewoszewskim z Wisły Puławy (59,09 m) oraz Julianem Antczakiem z MKS Aleksandrów Łódzki (47,81 m). Warto jednak podkreślić, że zarówno puławianin, jak i zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego są o rok starsi od Bartosza Postoja.

W pchnięciu kulą, ważącą 5 kg Bartek osiągnął natomiast wynik 10,23 m. Pierwszy w tej konkurencji był, podobnie jak w kuli Sebastian Lewoszewski (12,11 m), a drugi Julian Antczak (11,12 m).

Gratulujemy Bartoszowi Postojowi kolejnych miejsc na podium w tegorocznym sezonie i życzymy udanego występu podczas mistrzostw Polski młodzików (U-16). Krajowy czempionat w tej kategorii wiekowej w dniach 23-24 września 2017 roku odbędzie się w Białej Podlaskiej.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content