Piłkarze SP18 blisko finału

Piłkarze nożni Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie byli bardzo blisko awansu do grupy finałowej Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018, zajmując w turnieju półfinałowym grupy 1 drugie miejsce. Turnieje półfinałowe zostały rozegrane 6 kwietnia 2018 roku na bocznych boiskach Areny Lublin, przy ul. Stadionowej 1. Opiekę i przygotowania zespołu SP 18 do rozgrywek prowadziła Pani Krystyna Adamiec.

Ekipa SP 18 trafiła do bardzo mocnej, 4-zespołowej grupy 1, gdzie znalazł się m.in. główny faworyt do końcowego triumfu w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – team SP 16. a awans do finału miał zapewniony tylko zwycięzca.

Podopieczni Pani Krystyny Adamiec świetnie rozpoczęli zmagania. W pierwszym meczu wygrali bowiem z SP 19 (4:0), a następnie pokonali XXIX LO (6:2). W decydującym starciu zmierzyli się właśnie z zespołem SP 16 i pomimo niezwykle ambitnej walki, ulegli faworytom zaledwie 0:1.

Drużyna SP 16 dzięki wygranej zapewniła sobie awans do finału, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku.

Krzysztof Szuptarski

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne