Sport

Jubileuszowy Bieg Papieski. Edycja 10

50-osobowa reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie w poniedziałek, 16 października 2017 roku wystartowała w 10. Jubileuszowym Biegu Papieskim w ramach obchodzonej 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża i 30. rocznicy wizyty papieża Polaka w Lublinie. Miejscem startu wszystkich biegów było boisko Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przy ul. Słowiczej 3, gdzie usytuowano również metę wszystkich biegów.

Opiekunami teamu SP 18 byli: Pani Anna Skałba (klasy I) oraz Pani Krystyna Adamiec i Pan Krzysztof Szuptarski.

Dla wszystkich uczestników wyznaczono pięć kategorii wiekowych, a każdy uczestnik w celu identyfikacji otrzymał koszulkę z logo lubelskiego biegu. Szkoła Podstawowa nr 18 otrzymała dodatkową nagrodę za najliczniejszą reprezentację, przyznaną przez Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11 od biegu uczniów szkół podstawowych (klasy I-IV, dystans 300 m). Znakomicie w tym biegu spisały się dwie uczennice SP 18. Maja Kicińska (4a) wywalczyła brązowy medal, natomiast na 6 pozycji dotarła do mety Aleksandra Bartoszek (4a). W zmaganiach chłopców na tym samym dystansie w klasach I-IV, piąty był Jan Kuzyk (4a), a siódmą lokatę wywalczył Borys Juźko (4a).

W rywalizacji klas VII i gimnazjalnych (dystans 1700 m) świetny występ zanotowały biegaczki SP 18: Druga lokata przypadła Mai Oleszczuk (2c), czwarta Zuzannie Sołowiej (2g), natomiast szósta Marii Bujek (7b). Wśród chłopców brązowy medal w tej kategorii zdobył Jakub Rusiecki (2a), zaś na szóstym miejscu uplasował się Jakub Kołodziejczyk (2a).

W trakcie imprezy trwał festyn z loterią dla uczestników, podczas którego ogłaszano wyniki i wręczano nagrody najlepszym biegaczom w poszczególnych kategoriach.