Żeglarsko w 2a

Chociaż rok szkolny się rozpoczął, ale klasa 2a jeszcze trochę wspomina wakacje.

Bowiem w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacji Żeglarskiej organizowanego przez Polski Związek Żeglarski we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki dzieci uczestniczyły w warsztatach żeglarskich. Zajęcia odbywały się na bazie materiałów szkoleniowych Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej World Sailing. Najpierw wszyscy młodzi adepci sztuki żeglarskiej przeszli przeszkolenie na lądzie w formie spotkań moderowanych, warsztatów oraz sprawnościowych gier i zabaw terenowych. Potem była część teoretyczna przy łódkach, gdzie dzieci poznały nie tylko ich budowę i zastosowanie wszystkich części, ale też zasady współpracy.

A na koniec – wyposażeni w czerpaki i pagaje – wodowali swoje żaglówki i ruszyli na podbój wód Zalewu Zemborzyckiego. Radości było co niemiara, chociaż fale i wiatr nieraz dawały się we znaki. Ale dzielna drużyna szczęśliwie dobiła do brzegu zdobywając “Certyfikat Zdolnego Żeglarza”.