Niezwykłe spotkanie

Choroba, cierpienie czy śmierć bliskich to ogromnie trudne doświadczenia, a ponieważ są nieuniknionym elementem naszego życia, dlatego prędzej czy później staną się udziałem każdego z nas. Jak wtedy sobie radzić? Jak postępować? Jak przeżyć żałobę po odejściu ukochanej osoby?

Na te i inne pytania udzieliła nam odpowiedzi pani dr Weronika Augustynowicz, z którą spotkały się klasy ósme. Pani Weronika jest psychologiem pracującym w Hospicjum imienia Małego Księcia w Lublinie i towarzyszy chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Spotkanie było niezwykłe przede wszystkim z powodu głębokich treści, które w czasie naszej godzinnej rozmowy wybrzmiały.

Pani doktor opowiedziała nam między innymi o tym, jak wygląda codzienne życie jej podopiecznych w Hospicjum. Ze zdumieniem odkryła, iż Hospicjum jest miejscem tętniącym życiem, choć kojarzy się z umieraniem. Podkreśliła, że od swoich podopiecznych uczy się, co znaczy “żyć pełnią życia”, dostrzegać rzeczy prawdziwie ważne i realizować je nie tracąc czasu.

Uczniowie dowiedzieli się także, jak wykorzystywane są plastikowe nakrętki zbierane przez naszą Szkołę na rzecz Hospicjum. Serdecznie dziękujemy za spotkanie!