Wycieczka

Warszawa szlakiem “Kamieni na szaniec”

#Dnia 25 października 2019 r. uczniowie klasy 8A  pod opieką p. A. Kruk i p. A. Piwińskiej wczesnym rankiem
ruszyli do Warszawy.

Śladami  bohaterów “Alka”, “Rudego”, “Zośki” przemierzyliśmy Warszawę – rozpoczęliśmy zwiedzanie od Liceum im. Batorego,  następnie udaliśmy się do Mauzoleum Walki i Męczeństwa  na Alei Szucha, dawnej siedziby Gestapo, pełni zadumy przejechaliśmy  do Muzeum Wiezienia Pawiak.  Tu znaleźliśmy ślady historii związane z Patronem naszej szkoły Maciejem Ratajem i informacje, ze został stracony w Palmirach.

Ostatnim punktem naszego szlaku był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie odwiedziliśmy groby bohaterów “Kamieni na szaniec”. Ten dzień był dla nas prawdziwa żywą  lekcja historii i języka polskiego, które pozostanie długo w naszej pamięci. Po obiedzie udaliśmy się na spektakl teatralny  pt “Lekcje stepowania”  w reżyserii Krystyny Jandy w “Och teatr”.

Do Lublina wróciliśmy w późnych godzinach nocnych. Wycieczka bardzo nam się podobała.

Agnieszka Piwińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | biologia