Wycieczka

Wrocław-Praga-Teplickie Skalne Miasto

WYCIECZKA 5-7 CZERWCA 2019 | Wrocław-Praga-Teplickie Skalne Miasto.

Do tych trzech miejsc udali się uczniowie klas 8b, 8d, 3d pod opieką pani Alicji Podgórskiej, Marii Pikuły, Elżbiety Starek i Agaty Kruk, aby miło zakończyć ostatnie dni edukacji w szkole.

Pierwszego dnia już o godzinie 4 rano rozpoczęliśmy podróż do Wrocławia, gdzie widzieliśmy m.in. Ostrów Tumski, Wyspę Piasek, „Most Zakochanych” oraz Stare Miasto. Potem udaliśmy się do nowoczesnego muzeum Hydropolis, gdzie mogliśmy zobaczyć wodę z fascynujących perspektyw. W godzinach wieczornych dojechaliśmy do Ośrodka Wypoczynkowego Lissa w Łężycach.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Pragę, gdzie zobaczyliśmy Loretę, Hradczany, Katedrę św.Wita, MalaStrana, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz z zegarem Orloj, Nowe Miasto i Plac Wacława. Mimo wysokiej temperatury podczas zwiedzania, Praga okazała się pięknym miastem.

Trzeci dzień poświęciliśmy na pobyt w Teplickim Skalnym Mieście, gdzie oglądaliśmy różne formy skalne otoczone przez piękny, zielony las oraz wybraliśmy się na krótki rejs łódką. Do Lublina wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Opracowanie: Anna Maciaszczyk (8b), Emilia Zadrożniak (8b)
Fotografia: Weronika Mizera (3d), Wiktoria Gołębiowska (8b)
Opieka medialna: Alicja Podgórska

Skip to content