ArtykułyWycieczka

Wycieczka do Sandomierza i Fabryki Bombek

Niezwykłą mikołajkową niespodziankę mieli 5 grudnia uczniowie klas drugich. Dzieci pojechały na wycieczkę do Sandomierza. To piękne miasto zachwyciło wszystkich. W Starej Zbrojowni poznaliśmy niejedną sandomierską legendę. Mogliśmy także przymierzyć średniowieczne stroje czy nałożyć elementy zbroi, ale zobaczyć też np dawne narzędzia tortur…

Na koniec wszystkich czekała kolejna atrakcja – wyjazd do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. A tam już prawdziwe święta! Dzieci zobaczyły jak robi się piękne bombki od momentu wydmuchania ze szkła aż po ostatni etap – niezwykłe zdobienia. Potem sami mogliśmy spróbować ozdobić bombkę według własnego pomysłu na specjalnych warsztatach. Piękna, słoneczna pogoda, piękny Sandomierz, piękne bombki. Absolutnie magiczny, pełen niespodzianek dzień!

Fotografia: Agnieszka Chlebus, Marzena Rybińska