Bieg Solidarności “Lubelski Lipiec 1980”

W sobotę, 2 czerwca 2018 roku w Kozim Grodzie odbył się 26. Bieg Solidarności “Lubelski Lipiec 1980”.

Na 3-kilometrowej trasie start ul. Królewska, ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Zamojska, ul. Unii Lubelskiej, Rondo Lubelskiego Lipca 80, ul. Lubelskiego Lipca 80, ul. Dworcowa, meta – Targi Lublin S.A., ul. Dworcowa 11.

Biegi zostały rozegrane przy zamkniętym ruchu drogowym, a trasa była zabezpieczona przez policję, służby porządkowe organizatora, pogotowie ratunkowe.

26. Bieg Solidarności reprezentowało 106 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie.

Przygotowania, sprawy organizacyjne oraz opiekę w dniu biegu sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Monika Żyśko-Gołębiowska, Pani Sylwia Paryż-Pańkowska, Pani Katarzyna Skwierz, Pan Krzysztof Grynkiewicz, Pan Bogumił Piwoni.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne