Konkurs

Ogólnopolskie podium

W Szkole Podstawowej nr 50 w Lublinie odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Na uroczystość przyjechali uczniowie z różnych zakątków Polski, by odebrać podziękowania i nagrody z rąk jurorów i organizatorów przedsięwzięcia. Na konkurs wpłynęło około 300 prac w różnych kategoriach wiekowych i tematycznych. Wśród laureatów znalazły się uczennice naszej szkoły.

Na literackim podium stanęły: w kategorii poetyckiej Paulina Ciseł z klasy 2f, zajmując II miejsce oraz w kategorii prozy Dominika Próchnicka z klasy 3e również z II lokatą. W kategorii plastycznej II nagrodę otrzymała Weronika Piebiak z klasy 7c, natomiast Kaja Kędra z klasy 3c zajęła III miejsce.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Paulina Ciseł (praca plastyczna), Jowita Szatraj i Tamara Skowronek (poezja) oraz Marcelina Kuśmierzak (praca multimedialna).

Prace zostały wykonane pod kierunkiem Pani Agaty Kruk i Pani Anny Zielińskiej. Gratulujemy!

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content