SportWolontariat

Półmaraton Lubelski

W niedzielę, 22 października 2017 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie (72 osoby) uczestniczyli w przygotowaniach i organizacji pierwszego Półmaratonu Lubelskiego.

Niewątpliwym atutem niedzielnej imprezy było miejsce startu i mety biegu, które znajdowały się na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsuskiego. Tutaj zlokalizowana była też meta biegu. Do pokonania było blisko 21,1 kilometra. Trasa prowadziła lubelskimi ulicami, m.in. Krochmalną, Kruczkowskiego, Zemborzycką, Diamentową i Nałkowskich. Najszybszy spośród 1068 uczestników, którzy dotarli do mety był Michał Biały z Kraśnika. Na pokonanie trasy potrzebował 1 godziny 11 minut i 2 sekund. Drugi był Kamil Młynarz z Łęcznowoli z czasem 1:12:48, a trzeci Paweł Wysocki z Lublina z czasem 1:14:01. Oprócz biegu głównego na niedawno oddanym do użytku po przebudowie stadionie Startu odbywały się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży pod nazwą “Przez metry po kilometry”.

Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, bowiem było dość zimno i do tego wietrznie, uczniowie naszej szkoły  spisali się znakomicie i nie przestraszyli się pogody, będąc po raz kolejny bardzo chwaleni przez organizatorów imprezy. Wolontariusze pomagali na poszczególnych punktach trasy, gdzie zostali rozwiezieni specjalnie do tego wynajętym autobusem miejskim. Uczniowie pomagali między innymi w biurze zawodów, punktach  kontrolnych, przy znakowaniu trasy, depozycie i na mecie oraz wszelkich pracach związanych z organizacją biegu.

Opiekę nad naszymi gimnazjalistami sprawowała Pani Monika Żyśko-Gołębiowska.

ARCHIWUM | Maraton Lubelski

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne

Skip to content