AktualnościŚwietlica

Święto Niepodległości

11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w historii. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do uczczenia Święta Niepodległości.
W czasie zajęć tematycznych dzieci poznawały historię Polski poprzez legendy o powstaniu naszego państwa oraz zapoznawały się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. W świetlicy odbył się quiz wiedzy o Polsce, wykreślanka, zabawa ruchowa i plastyczna, które miały na celu pobudzenie w uczniach uczuć patriotycznych, a także wykazanie się wiedzą z tego obszaru.

Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonywały prace dotyczące symboli naszej państwowości: biało-czerwone flagi, godła z białym orłem w koronie, kokardy narodowe. Zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów była to niezapomniana lekcja historii. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne związane z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. Słuchali tematycznych opowiadań i wierszy oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

Publikacja: Małgorzata Sadowska

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content