Oblicze Ojczyzny

13 listopada cała społeczność Osiemnastki uczciła uroczystą akademią 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

O godz. 9.30 na świąteczny apel zostały zaproszone dzieci z klas starszych (4-7), które pod opieką nauczycieli mogły wspólnie z chórem zaśpiewać hymn Polski oraz z części oficjalnej uroczystości, której towarzyszył sztandar szkoły dowiedzieć się o znaczeniu i historii tej ważnej daty. Potem wszyscy obejrzeli spektakl multimedialno – muzyczny pt. “Oblicze Ojczyzny” zainspirowany wierszem Tadeusza Różewicza.

Akademię przygotowali uczniowie z klas 7b i 7c pod kierunkiem Pani Anny Zielińskiej i Alicji Podgórskiej z towarzyszeniem chóru szkolnego pod batutą Pani Edyty Skrzyńskiej oraz zespołu tanecznego pod opieką Pani Agnieszki Chlebus.

Scenografię przygotowała Pani Elżbieta Szerafin – Starek.

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]