Aktualności

W Bullerbyn jak w SP18 – zawsze jest wesoło!

Ostatni tydzień października klasy trzecie spędziły bardzo wesoło.

W ramach omawiania lektury “Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren pojawiło się kilka ciekawych projektów, które mogliśmy realizować. Niektórzy w grupach robili lapbooki pełne ciekawostek, zagadek, krzyżówek i innych niespodzianek. Inni zbudowali własną wioskę z Bullerbyn – bardzo kreatywną, poszerzoną o swoją wyobraźnię. Odwiedził nas też niezwykły gość – p an Ireneusz Chomiuk – wujek jednego z naszych uczniów – lektor języka niemieckiego i szwedzkiego, który na Szwecji zna się jak mało kto.

Dzięki niemu poznaliśmy w iele ciekawostek z życia szwedzkich dzieci, poznaliśmy też kilka szwedzkich słów, a nawet mogliśmy zaśpiewaliśmy z Astrid Lindgren piosenkę …. po szwedzku! Bullerbyn czyli Hałasowo – przeniosło się do naszej szkoły! Projekt zakończył się wielkim grupowym, międzyklasowym konkursem znajomości wiedzy ze świata Bullerbyn.

Gratulujemy wszystkim dzieciom zaangażowania, ale też współpracy i przede wszystkim dobrej zabawy!

DYPLOM

Skip to content