AktualnościŚwietlica

Jesień w świetlicy

Październik to czas w którym korzystaliśmy w pełni z jesieni, tworząc mnóstwo prac plastycznych w technice płaskiej.

Powstały urocze jeże z jesiennych liści, barwne mozaiki, brzozy z gazet i kolorowych farb, a nawet papierowe sowy oraz ich siostry z masy solnej. Poznawaliśmy zwyczaje zwierząt przygotowujących się do zimy. Uczyliśmy się wiązać i sznurować buty, które najpierw wykonaliśmy z tektury. Popołudniami spacerowaliśmy do Ogrodzie Saskim, podziwiając mieszkające po sąsiedzku pawie, a gdy dopisywała pogoda zbieraliśmy kolorowe liście i błyszczące kasztany. Dbaliśmy o wygląd naszej sali, sądząc kwiaty.

Podziwiając światłocienie jesieni stworzyliśmy witraże, które zdobią okna naszej świetlicy. Ostatnie dni, to czas, w którym zapoznaliśmy się z tradycją święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. A już niebawem będziemy poznawać historię związaną z Dniem Niepodległości. ”

Anna Dorosz