Aktualności

Wkraczając w świat książki

Pierwsza wizyta w bibliotece to zawsze ważna sprawa. Szczególnie dla małych czytelników, którzy wkraczają w magiczny świat książki. I taka właśnie chwila nastąpiła w połowie października w życiu pierwszoklasistów. Uczniowie zobaczyli jakiego rodzaju niezwykłe książki można znaleźć na bibliotecznych półkach.

Dodatkowo poznały panujące tam zasady związane z zachowaniem, wypożyczaniem oraz poszanowaniem książek.
Panie bibliotekarki opowiadały o magii czytania, o tym dlaczego warto czytać oraz o tym, że czas spędzony z rodzicami podczas czytania jest najpiękniejszy.

Podczas tej wizyty każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę wizyty w bibliotece szkolnej dzieci otrzymały personalizowane zakładki oraz bilet „Od nudy przez wyobraźnię do przygody”, zachęcający do regularnego korzystania z zasobów bibliotecznych. Pod koniec zajęć uczniowie zilustrowali swoją „Pierwszą wizytę w bibliotece”. Ich prace można obejrzeć na wystawie w bibliotece.

Mamy nadzieję, że od tej pory pierwszoklasiści będą często odwiedzały szkolną bibliotekę i rozbudzą w sobie potrzebę czytania oraz wkraczania w świat magii i wyobraźni.
Życzymy pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.

Beata Sławacka

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content