Festiwal Nauki w klasie 2A i 2C

Uczniowie uwielbiają słuchać o zachowaniach i zwyczajach zwierząt.

Dlatego też klasy 2A i 2C skorzystały z możliwości udziału w zajęciach “Niesamowite zagadki nauki: sprytne zwierzaki” organizowanych w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki na KUL.

Mieliśmy okazję poczuć się jak studenci i poznać najciekawsze, najbardziej zaskakujące zachowania zwierząt: zarówno będących naszymi pupilami domowymi, jak i tych, które żyją na wolności. Słuchaliśmy historii o bohaterskich psach, oglądaliśmy animowany filmik o pobudce zafundowanej przez kota oraz dowiedzieliśmy się o pewnym koniu, który podobno lubił matematykę.

Nie wiedzieliśmy, że zwierzaki mogą być tak sprytne i mądre. Na pewno chętnie odwiedzimy po raz kolejny uniwersytet, aby znów dowiedzieć się czegoś ciekawego.

Aleksandra Zakrzewska.