Wizyta przedszkolaków

W marcu br. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z grupy „Sówki” z Przedszkola nr 74.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami otrzymały od nas zaproszenie, aby mogły poznać i zwiedzić szkołę oraz uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach czytelniczo-artystycznych.

Na początku, dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor Katarzynę Orzeł oraz panią dyrektor Małgorzatę Ostaszewicz. Po zwiedzeniu szkoły, maluchy udały się do biblioteki, gdzie wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt.”Tańcowała igła z nitką”. Następnie rozpoczęły artystyczną zabawę z farbami, kartonem i nitką właśnie. Wyszły bajecznie kolorowe, fantastyczne stwory.

Dziękujemy Paniom wychowawczyniom za pozytywną odpowiedź na zaproszenie i odwiedzenie naszej placówki wraz z podopiecznymi. Dzięki odwiedzinom, przedszkolaki poznały nowe otoczenie, a jak pokazuje nasze kilkuletnie doświadczenie, takie spotkania przyczyniają się do zniwelowania stresu przed pójściem do szkoły. Mamy nadzieję, że z niektórymi dziećmi spotkamy się we wrześniu, już w roli uczniów naszej szkoły.

Publikacja: Beata Sławacka