Józef Czechowicz

15 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w podsumowaniu projektu poświęconego 121. rocznicy urodzin najwybitniejszego lubelskiego poety, Józefa Czechowicza.

Organizatorem wydarzenia był Dom Słów Teatr NN.
W ramach działań projektowych zostały przeprowadzone lekcje poświęcone twórczości poety, nagrane i udostępnione na stronie Teatru NN wiersze czytane przez uczniów klasy 4a, 4b, 5b, 7a, przygotowane kartki i laurki z życzeniami dla lubelskiego Mistrza Słów. W dniu urodzin poety o godzinie 9.30 byliśmy świadkami odsłonięcia murala znajdującego się w miejscu, gdzie mieszkał Czechowicz.

Grupa uczniów wzięła też udział w działaniach ulicznych prowadzonych przez Dom Słów polegających na recytowaniu utworów Czechowicza, odczytywaniu przygotowanych życzeń, stemplowaniu wierszy i pełnieniu funkcji Listonosza Miasta Poezji. Bardzo podobały się nam te aktywności!
Do zobaczenia za rok w dniu urodzin poety!

Publikacja: Joanna Mielnik-Kiczyńska