Mila Pamięci Ofiar Komunizmu

15 osobowa reprezentacja uczniów z klas piątych, szóstych i siódmych oraz nauczycieli wychowania fizycznego, Szkoły Podstawowej nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie wzięła udział w 8 edycji Mili Pamięci Ofiar Komunizmu.

Bieg został zorganizowany w sobotę, 9 września 2023 roku na terenie Ogrodu Saskiego. Sobotnia impreza była częścią Lubelskiej Biegowej Triady Pamięci, którą organizują wspólnie województwo Lubelskie w ramach programu „ Warto być Polakiem”. Zawodnicy pokonywali taki sam dystans 1609 metrów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal ukończenia biegu, natomiast pierwsza trójka w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe. Bieg ten miał przede wszystkim jednak na celu upamiętnić wszystkie ofiary komunizmu, a jednocześnie wśród biegaczy utrwalić dramatyczną historię pokoleń Polaków i umożliwić w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru.

Sprawami organizacyjnymi (zapisy, wprowadzenie danych do systemu, numery startowe, zgody etc.) przed, jak i podczas 8 Mili Ofiar Pamięci Komunizmu zajmowali się Pani Katarzyna Skwierz, Pan Krzysztof Grynkiewicz ,Pani Monika Żyśko-Gołębiowska i Pani Dorota Gajo.

Monika Żyśko-Gołębiowska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | wychowanie fizyczne