Zielona szkoła klas 3a i 3c w Górach Świętokrzyskich

Podczas trzydniowej zielonej szkoły uczniowie klas 3a i 3c zwiedzili zamek Krzyżtopór, Jaskinię Raj, Świętokrzyski Park Narodowy, Muzeum Zabawek w Kielcach, zamek w Chęcinach, Centrum Nauki Leonarda da Vinci, oraz zdobyli Święty Krzyż.

Te miejsca dostarczyły dużo wiedzy przyrodniczej i historycznej. Edukację polonistyczną trenowaliśmy podczas pisania listów do rodziców i wypełniania kart pracy, edukację matematyczną –gospodarując kieszonkowym, muzyczną-śpiewając z naszym kierowcą, ucząc się piosenki o mrówkach, oraz układając taniec pluszowych gęsi, a „życia” uczyliśmy się oblekając pościel i wykonując własnoręcznie śniadania!

Wycieczka była podsumowaniem trzech lat spędzonych z wychowawczyniami: p. Anną Skałbą i p. Joanną Kossowską, a także wprowadzeniem w wakacyjny nastrój.