Awantura w Krainie Rumianku

Klasy 2a i 2b z naszej szkoły pojechały dzisiaj na wycieczkę do Krainy Rumianku.

A tu AWANTURA! Okazało się, że we wsi z płotów giną garnki, coś plącze koniom grzywy, tłucze jajka w kurnikach, zakwasza krowom mleko – jednym słowem Leśne Licho! Ale na szczęście pojawiliśmy się MY – młodzi detektywi z SP18. Podzieleni na grupy ruszyliśmy ze specjalną mapą i kartą zadań zdobywać punkty i nagrody w różnych tajemniczych miejscach. A potem mogliśmy sprzedać je za rumiankowe pieniądze u Karczmarki ostro się targując.

A targować to się nasze dzieci potrafią:) Dzięki tym pieniądzom wykupiliśmy tajny dokument, który powiedział jak wygonić Licho ze wsi. A przy okazji wędrując od postaci do postaci można było zdobyć wiedzę o ziołach, garncarstwie (każdy mógł ulepić coś sam na specjalnych warsztatach), dawnych zajęciach domowych, tajemnicach warzenia soli etc. Należało też zdać egzamin u surowego Pustelnika ukrytego w malowniczym wąwozie, do którego prowadziła wąska miedza wśród pól.

Gra też nauczyła nas negocjacji podczas targów z Karczmarką, sportowej rywalizacji, współdziałania i autoprezentacji.