ArtykułyKonkurs

Wyniki konkursu „Kalendarz Adwentowy”

W grudniu 2022 r. odbył się szkolny konkurs biblioteczny „Kalendarz Adwentowy”.

Zabawa, skierowana do uczniów klas III, polegała na codziennej realizacji  zadań z kalendarza. I tak np. uczestnicy musieli  zaprojektować kartkę świąteczną, zrobić ozdobę choinkową , wypożyczyć książkę o tematyce świątecznej, sprawdzić  i narysować, co to jest „podłaźniczka”, wymyślić wierszyk związany z Bożym Narodzeniem etc. Dzieci chętnie zaangażowały się w przedświąteczna zabawę. Codziennie, pełne zapału, realizowały poszczególne zadania.

Konkurs był przyjemnym wprowadzeniem w atmosferę świąt, ale także pomógł rozwinąć kompetencje informacyjne i czytelnicze wszystkich uczestników.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursu.

• I miejsce – Hanna Hetman, kl. III a
  • II miejsce – Ignacy Chalot, kl. III c