Artykuły

Jasełka szkolne

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami.

Aby dobrze przygotować się na ten niezwykły czas, społeczność Osiemnastki wzięła udział w Jasełkach szkolnych zatytułowanych “Turyści w Betlejem”. Zostały one przygotowane przez panią Joannę Ząbczyk-Plajzer i panią Agatę Kruk. Dzięki wspaniałym aktorom z klas 8a, 6b, 6c i 4b przenieśliśmy się na moment zarówno do współczesnego, jak i starożytnego Betlejem. Hebrajska muzyka i arabscy kupcy spowodowali, że posmakowaliśmy odrobinę Bliskiego Wschodu.

Nie zabrakło zabawnych, ale i wzruszających akcentów – jednym z nich był utwór “Tej nocy anioł przyszedł do Józefa”, wspaniale wykonany przez Bartosza Chołotę z klasy 3b. Kolędę “Jezus malusieńki”, kołysząc w ramionach Boże Dziecię, zaśpiewała Hiacynta Kossowska z klasy 4b. Pastuszkowie, w których wcielili się uczniowie z klasy 3c pod kierunkiem pani Joanny Kossowskiej, odtańczyli piękny, semicki taniec i pokłonili się przed Dzieciątkiem.

Dzieci z klasy 2a, przygotowane przez panią Agnieszkę Chlebus, zatańczyły i zaśpiewały niezwykłą kolędę w języku hebrajskim. Jasełka zakończyło wspólne kolędowanie, któremu przewodził szkolny Chór przy akompaniamencie pani Edyty Skrzyńskiej.

Nasze szkolne Betlejem stworzyła dla nas pani Elżbieta Szerafin-Starek, wykonując wspaniałą scenografię. O nagłośnienie i obsługę mikrofonów zadbali uczniowie klas ósmych z zespołu technicznego.
Wszystkim osobom zaangażowanym w tą szkolną uroczystość serdecznie dziękujemy

Skip to content