Artykuły

Międzynarodowe spotkanie w Osiemnastce

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że jako jedna z najlepszych szkół w Lublinie, która jest otwarta na innowacje, pracę ze studentami i wyższymi uczelniami, 10 maja gościliśmy międzynarodową delegację nauczycieli.

Wizyta była wynikiem współpracy z katedrą pedagogiki specjalnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, którą zapoczątkował Pan Janusz Woźniak, a następnie dołączyła Pani Anna Zielińska. Spotkania zaowocowały udziałem doradców metodycznych w międzynarodowej konferencji, która odbyła się dzień wcześniej w KUL. Pani Zielińska wygłosiła wykład nt. roli nauczyciela, doradcy metodycznego i mentoringu w uczeniu się i nauczaniu dzieci oraz nauczycieli, a następnie jako ekspert udzielała odpowiedzi w panelu dyskusyjnym. Natomiast Pan Woźniak zaprezentował zebranym owoc pracy ze swoją klasą w postaci koncertu. Dzieci grały na różnych instrumentach, wśród których przeważały frażolety.

Dnia następnego międzynarodowa delegacja przybyła do Osiemnastki, aby zobaczyć nasze środowisko, poznać szkołę od środka, przyjrzeć się temu, w jaki sposób uczymy i co nas wyróżnia.
Najpierw odbyło się spotkanie zapoznawcze w gabinecie Pani Dyrektor, która z radością i dumą opowiadała o wielu aspektach pracy nauczycieli, nawiązywaniu sprzyjających dobrej atmosferze relacji, współpracy z uczelniami wyższymi oraz instytucjami kulturalnymi. Potem jeszcze długo odpowiadała na pytania zaineresowanych gości. W dyskusji wzięli również udział Pani mgr Agnieszka Amilkiewicz (KUL) oraz nauczyciele z naszej szkoły, Pani Zielińska, Pan Woźniak i Pani Berezecka, która pełniła profesjonalnego tłumacza.

Następnie cała grupa obejrzała lekcję muzyki w klasie 2B, tej samej, która dzień wcześniej pod batutą Pana Janusza Woźniaka uświetniła swoim występem spotkanie w KUL. Po zajęciach nastąpiło omówienie lekcji.

Grupa gości bardzo żałowała, że nie może pozostać w szkole jeszcze jakiś czas, ponieważ ich pobyt
w Lublinie miał ściśle zaplanowany harmonogram danego dnia. Nam też ten czas wydał się dość krótki, bowiem Osiemnastka, jak wszyscy wiedzą, ma jeszcze wiele ciekawych zakątków, miejsc, działań, które są warte uwagi.

Jako szkoła podstawowa istniejemy niewiele lat, jednak doświadczenie, pasja i praca oraz otwartość na nowe wyzwania są niewątpliwie naszą wizytówką, na której z przekonaniem moglibyśmy dopisać motto będące misją Osiemnastki, że „Przyszłość zaczyna się dzisiaj”.

Dla nas takim dzisiaj były dwudniowe spotkania zorganizowane w ramach międzynarodowej konferencji, która potrwa jeszcze do 12 maja.

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content