Artykuły

Wycieczka SZLAKIEM ORLICH GNIAZD

8 czerwca uczniowie klas 7a i 7c postanowili wyruszyć na dwudniową wycieczkę pod opieką Pani M. Berezeckiej, Pani A. Czajkowskiej oraz Pani A. Nowak.

Niedaleko za Krakowem, rozciąga się niezwykle ciekawy region. Słynie on z oryginalnych form skalnych i malowniczo usytuowanych zamków. Charakteru dodają mu tajemnicze ruiny  i mroczne jaskinie. To Jura Krakowsko-Częstochowska, która była celem naszej wyprawy.

Na początek pojechaliśmy do Ojcowa. Spacerując Doliną Prądnika poznaliśmy skarby Ojcowskiego Parku Narodowego. Na trasie przejścia podziwialiśmy fantastyczne ostańce pośród otaczającej zieleni: Maczugę Herkulesa, Skałę Rękawicę, Bramę Krakowską oraz Źródełko Miłości. Poznaliśmy również tajemnice Groty Łokietka. Zaskakującym odkryciem dla uczniów były zauważone na szlaku odciski skamieniałych amonitów. Ukoronowaniem wyprawy było dotarcie do oryginalnych zamków warownych usytuowanych wysoko na skałach w Ogrodzieńcu, Mirowie, Bobolicach… Większość z nich pochodzi z czasów Kazimierza Wielkiego, czyli z XIV w., dlatego niestety nie wszystkie zachowały się do dziś w pełnej krasie. Duże wrażenie zrobił na nas Zamek Pieskowa Skała –zawieszony na skale ponad drogą.  Wszystkie te miejsca pozostaną na długo w naszej pamięci

Wycieczka Szlakiem Orlich Gniazd wszystkim się podobała, było to połączenie rekreacji, edukacji oraz integracji.

Autorzy: Agnieszka Nowak, Magdalena Berezecka

 .SP18 Lublin

SP18 Lublin | Wizja szkoły. Naszym celem jest zapewnienie wychowankom edukacji oraz rozwoju na możliwie najwyższym poziomie. Wszystkie marzenia są związane z edukacją w nowej, lepszej szkole.

Skip to content