Tydzień Przyrodnika po angielsku

W dniach 20 – 24 maja w naszej szkole odbywał się Tydzień Przyrodnika. Oprócz wielu ciekawych działań nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w tym wydarzeniu miał również swój udział język angielski. Uczniowie klas 3 gimnazjum oraz klas 8 szkoły podstawowej na lekcjach języka angielskiego zajmowali się zagadnieniami zagrożeń środowiska ale przede wszystkim działaniom pro ekologicznym. Rozwiązywali quizy online i podawali pomysły jak każdy z nas może być przyjazny środowisku na co dzień. W wyniku tych rozważań i dyskusji powstało wiele ciekawych prac plastycznych uczniów promujących ekologiczny styl życia, m.in. plakaty oraz hasła obrazkowe jak być eko. Uczniowie mieli również możliwość wziąć udział w konkursie “A letter to our Planet” – list do naszej planety w języku angielskim.

Jako zwieńczenie tych działań ogłosiliśmy czwartek 23 maja Zielonym Dniem dla ekologii i naszej Planety. Wszyscy chętni uczniowie (nie tylko ci ubrani na zielono) wraz z nauczycielami zrobili wspólne zdjęcie promując hasła: Help the Planet – Pomóż Planecie oraz Be Eco Friendly – bądź przyjazny dla środowiska!

Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Przyrodnika i oby te dobre pomysły na eko – życie przełożyły się na nasze codzienne decyzje.

Edyta Ciastek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język angielski

Skip to content