Uczniowie 8b na zajęciach UMCS

Mieliśmy okazje poczuć się jak studenci medycyny. Uczniowie 8b na zajęciach UMCS.

Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych na UMCS. Tym razem były to zajęcia z anatomii i fizjologii człowieka. Uczestniczyliśmy w fascynującej podróży po ciele człowieka, oglądając eksponaty i układy narządów, rozpoznając czaszki kobiet i mężczyzn, poznając ciekawostki o nas samych.

Po zajęciach z fizjologii wiemy już ze nikt z nas nie jest daltonistą, ale niektórzy z nas maja nadwzroczność czy większe niż przeciętne pole widzenia oka lub wrażliwość narządu smaku. Po tych zajęciach część z nas utwierdza się w przekonaniu, ze biologia to ta dziedzina nauki, którą chcielibyśmy w przyszłości poznawać głębiej, ale są wśród nas również tacy, którzy utwierdzili się w tym, że ich to nie kreci.

Zajęcia odbyły się w ramach eksperymentu pedagogicznego “Biologia, chemia – to mnie kreci”

Agnieszka Piwińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | biologia