Nauka

Tydzień przyrodnika

23 maja 2019 r. w naszej szkole odbyły się ekscytująca „Lekcja żywej przyrody” prowadzona przez przedstawicieli Fundacji „Epicrates”, która prowadzi egzotarium dla zwierząt egzotycznych przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Lublinie. Pod opieką fundacji są egzotyczne zwierzęta, które zostały znalezione w różnych miejscach Lublina takie jak pyton królewski znaleziony na skrzyżowaniu al. Racławickich i ul. Spadochroniarzy, pająk ptasznik czy wąż zbożowy z klatki schodowej jednego z domów oraz skorpiony szczelinowe z placu zabaw w Lublinie. Na pokazie mogliśmy również zobaczyć węża mlecznego oraz jaszczurkę agamę brodatą, zwierzęta które te naturalnie występujące w tak egzotycznych miejscach jak Australia, Afryka czy Ameryka Południowa.

Podopieczni egzotarium to legalnie lub nielegalnie zakupione zwierzęta do hodowli w domu. Gdy pupile zaczęły chorować wskutek nieprawidłowej opieki, stały się niewygodne lub stały się zagrożeniem dla właściciela, zostały porzucone w śmietniku czy w parku – wtedy trafiły do egzotarium Fundacji Epicrates.

W pokazie uczestniczyli uczniowie klas: czwartej, piątych, siódmych, ósmych szkoły podstawowej oraz trzecie klasy gimnazjum.

W ramach tygodnia przyrodnika w osiemnastce zapraszamy również wszystkich uczniów do zabawy: Śladami tropów naszych rodzimych zwierząt. Na korytarzach naszej szkoły rozklejone są od kilku dni tropy: niedźwiedzia, jelenia, żubra, kozicy, wilka, lisa. Czy udało ci się je rozpoznać?

Agnieszka Piwińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | biologia

Skip to content