Konkurs

Laureat w sądzie!

W ramach obchodów Dnia Wymiaru Sprawiedliwości w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie dnia 23 maja 2019 roku został zorganizowany konkurs plastyczny “Sąd z perspektywy dziecka”.

Nagrodzono 10 prac. Pierwszym miejscem uhonorowano Pawła Szymanka (VII a). Wyróżnieni uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mogli wziąć udział w zwiedzaniu budynku Sądu a później nastąpiło uroczyste wręczenie nagród za najbardziej pomysłowe prace plastyczne.

Odbyły się spotkania zaproszonych prelegentów z młodzieżą szkół lubelskich.Celem spotkania było przedstawienie wizerunku sądownictwa oraz krzewienie świadomości prawnej wśród młodzieży. Podczas paneli młodzież wzięła udział w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów prawniczych. Dowiedziała się o pracy i strukturze sądu, o zadaniach i codziennej pracy prawniczych grup zawodowych biorących udział w postępowaniach sądowych. Prelegenci odpowiadali na nurtujące uczestników pytania dotyczące funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości. Następnie odbyło się zwiedzanie budynku Sądu.

 Elżbieta Szerafin-Starek

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | plastyka, zajęcia artystyczne, zajęcia techniczne

Skip to content