Wiedza

Recyklingowy Plac Edukacyjny

Dnia 21 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 z klas 1 a, 1 c i 2 b w ramach wtorkowych wycieczek ze świetlicą szkolną wyruszyły na warsztaty na Recyklingowym Placu Edukacyjnym. Warsztaty odbywały się na zielonej sali wykładowej KUL-u ul. Furmańska 5.
Dzieci poprzez zabawę i doświadczenia zdobyły wiedzę z zakresu ekologii i recyklingu. Na poszczególnych stanowiskach dowiedziały się m.in. jak powstaje smog i dlaczego jest groźny dla naszego zdrowia, nauczyły się segregować odpady, zagrały w grę memory – grę interaktywną o tematyce związanej z recyklingiem, stworzyły kompozycje artystyczną przy użyciu materiałów recyklingowych – dzieci wykonały piękne bransoletki, dowiedziały się czym są odnawialne źródła energii.
Wyprawie towarzyszyło dużo zabawy i śmiechu, drogę powrotną do szkoły przebyliśmy pieszo posilając się lodami:)

Fotografia: p. Monika Żyśko-Gołębiowska
Opracowanie: Agnieszka Jackowska-Mazur

Agnieszka Jackowska-Mazur