Wiedza

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

W dniu 22 listopada 2018 odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
uczniów klasy I A , I B, I C.

Starsi koledzy z klasy 3G (Gimnazjum) przygotowali inscenizację, która wprowadziła uczestników w zaczarowany świat bajek. W uroczystości oprócz dzieci wzięli udział dyrektor szkoły p. Katarzyna Orzeł, wychowawcy p. Agnieszka Chlebus, p. Marzena Rybicka, p. Maciej Kowalik oraz rodzice uczniów.

Były krótkie zagadki o bohaterach książek, rozmowa na temat poszanowania książek. W momencie kiedy Królowa Książka uznała, ze dzieci opanowały wiedzę z zakresu poszanowania książek oraz ze znajomości baśni i bajek można było przystąpić do uroczystego pasowania.

Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się czytelnikami naszej biblioteki.
Cel naszego spotkania to rozbudzenie chęci sięgania po książkę, rozwijanie szacunku do książki, kształtowanie prawidłowego zachowania się w bibliotece.

Przygotowanie uroczystości – nauczyciele bibliotekarze:
Magdalena Supryn-Klepcarz, Elżbieta Starek i Elżbieta Zubala.

Elżbieta Zubala

bibliotekarz