Wycieczka

Bieszczady Challenge

W dniach 15-17 maja uczniowie klas 3c, 7b i 3a wyjechali na wycieczkę w Bieszczady.Pierwszego dnia zwiedzaliśmy fort artyleryjski „Werner” Twierdzy Przemyśl a następnie ruiny zamku Sobień z pięknym punktem widokowym na dolinę Sanu. Punktem kulminacyjnym pierwszego dnia była wyczekiwana gra terenowa „Bieszczady Challenge”. Gra realizowana była w dwóch grupach, które wyruszyły szlakiem do opuszczonej łemkowskiej wsi- Bereżnicy Niżnej. Każda grupa otrzymała mapę z zaznaczoną drogą, wskazówkami dotyczącymi ukrytych skarbów oraz krótkofalówki do komunikacji między grupami. Podczas gry pokonywaliśmy przeszkody terenowe, przeskakiwaliśmy przez potoki i współpracowaliśmy w grupach.

Drugiego dnia udaliśmy się do Bieszczadzkiego Parku Narodowego na pieszą wycieczkę do schroniska turystycznego Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Pomimo deszczu i mgły humory dopisywały nam podczas całej wędrówki. W godzinach popołudniowych odwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja” w Nowosiółkach gdzie oglądaliśmy ekspozycje fauny i flory regionu oraz poznaliśmy dzieje łowiectwa i leśnictwa.
Trzeciego dnia czekała nas wędrówka z miejscowości Myczkowce do Rezerwatu Przyrody Kozieniec oraz zejście przez urokliwy kamieniołom. W Myczkowcach odwiedziliśmy Park Miniatur Centrum Kultury Ekumenicznej gdzie znajduje się 140 makiet obiektów sakralnych pogranicza polsko-słowacko-ukraińskiego. Następnie udaliśmy się do Soliny na spacer po koronie zapory. Dzień zakończyliśmy rejsem po Jeziorze Solińskim oraz punktem widokowym w Polańczyku, z którego podziwialiśmy panoramę jeziora i okolicy.

Wyzwanie bieszczadzkie zostało rzucone a wszystkie zadania dzielnie zrealizowane. Dziękujemy naszym Uczniom za wytrwałość i jesteśmy z Was dumne!
Opiekunowie wycieczki- p. Katarzyna Osińska, p. Agata Górska, p. Agnieszka Wypych, p. Agata Kruk.

Zapraszamy do galerii.

 Agata Górska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język angielski

Skip to content