Wycieczka

3F na Roztoczu

Jak już pewnie wszyscy zauważyli ostatnie dni obfitowały w różnego rodzaju wycieczki turystyczno – krajoznawcze oraz integracyjne. W dniach 5 i 6 czerwca nasza klasa – 3F – wraz z wychowawczynią, Panią Anną Zielińską i Panią Patrycją Schwonke korzystała z uroków Roztocza.

Na trasie naszej podróży pierwszy był Zamość. Pani przewodnik poprowadziła nas urokliwymi miejscami tego miasta i pewnie dlatego, że tam mieszka, mówiła wiele ciekawostek o uroczych zakątkach renesansowej Starówki. Mogliśmy podziwiać katedrę, synagogę, ratusz, rynek, mury obronne, dom Bolesława Leśmiana, jak również odwiedzić miejsca martyrologii i męczeństwa Polaków podczas II wojny światowej. Oczywiście mieliśmy również czas na posiłek i spacer uliczkami przylegającymi do Rynku Głównego. Potem pojechaliśmy do Krasnobrodu, miasteczka, które słynie z dobrego mikroklimatu i dziecięcego sanatorium oraz wyciągu narciarskiego i wielu kapliczek.

Z zakwaterowaniem nie mieliśmy problemu, więc szybko udaliśmy się do parku linowego, aby tam spędzić sportowe popołudnie. Niektórzy korzystali z uroków zalewu i plaży. Wieczorem Pani wychowawczyni wcieliła się w rolę przewodnika i zabrała nas na spacer po okolicy, opowiadając legendy o tamtejszych miejscach i tradycjach. Z Rynku doszliśmy aż do kapliczki na wodzie. Twardziele mogli tam zanurkować. Sześciostopniowa temperatura zbiornika nie zachęca do kąpieli, ale to przecież cudowna woda… Ten dzień zwieńczyło ognisko z ogromną ilością kiełbas, które piekliśmy rozmawiając i słuchając muzyki.

Następny dzień minął równie szybko. Po śniadaniu wyruszyliśmy nad Tanew, aby zmierzyć się ze spływem kajakami. Chociaż łatwo nie było, udało się. Prawie trzygodzinny spływ Tanwią wszyscy ukończyli zdrowo i z dobrym nastrojem do dalszej podróży, której celem był Zwierzyniec. My skutecznie poznawaliśmy tylko jeden rodzaj zwierzyny, mianowicie komarów. Było ich pełno jak mrówek w lesie.

Gdy zwiedziliśmy miasteczko, udaliśmy się w drogę powrotną przez Zamość do Lublina.
I nadszedł wieczór…

Opracowanie: Julia Jarecka (3f)

Anna Zielińska

autor publikacji | nauczyciel przedmiotu | język polski [catlist author_posts="anna.zielinska" date=yes numberposts=50 pagination=no]

Skip to content